O nás

Ako pracujeme

V Alternatíve spolupracujeme s ľuďmi so zdravotným a sociálnym znevýhodnením, s ktorými sa stretávame na týždennej báze. Od našich klientov očakávame ochotu a vôľu na svojich cieľoch pracovať, čo je aj dôvodom, prečo im neponúkame ihneď hotové riešenia.

„Veríme, že najlepšími odborníkmi na svoj život a potreby sú klienti samotní a spoločne s nimi sa snažíme nájsť ten najvhodnejší model spolupráce.“ (tím Alternatíva, n. o., Lučenec)

Sprevádzame ich o „krok pozadu“. Využívame metódy práce "prístup zameraný na človeka" "prístup zameraný na riešenie". Ide o metódy podložené teóriou sociálnej práce, ktoré sme si vycibrili podľa našich skúseností a potrieb praxe.

  • Prístup zameraný na človeka vychádza z individuálnych potrieb klienta, ktorý za nami prichádza. Prihliadame aj na okolie, ale prioritou ostáva sám klient.
  • Prístup zameraný na riešenie sa namiesto podrobného riešenia problému zameriava na podrobné kroky potrebné pre vybudovanie preferovanej budúcnosti.

O našich postupoch Vám radi povieme viac osobne. Ak chcete vidieť a čítať viac o našej práci okamžite, prezrite si našu FB stránku.

Náš tím

Mgr. Ivana Šufliarska

Mgr. Ivana Šufliarska

teamleaderka

Lučenec

Na práci s mladými ľuďmi so znevýhodnením ma najviac inšpiruje objavovanie ich vnútorných zdrojov a silných stránok, formovanie správneho postoja k sebe a k ostatným ľuďom, podpora v samostatnosti a prevzatiu zodpovednosti za svoj život. Sprevádzanie na prahu skutočného života a rešpektovanie ich osobnosti má pre znevýhodnených mladých ľudí veľký význam. Motivuje ich to k práci na sebe a zároveň im dáva silu pri prekonávaní prekážok v živote.

sufliarska@alternativacentrum.sk
0948 591 595
Mgr. Erika Podhorcová

Mgr. Erika Podhorcová

riaditeľka

Lučenec

podhorcova@cvilucenec.sk
0915 811 618
Mgr. Lucia Sujová

Mgr. Lucia Sujová

teamleaderka

Banská Bystrica

Teší ma, že môžem podporovať mladých ľudí so znevýhodnením na ceste za ich snami. Baví ma spoločne s nimi objavovať a rozvíjať ich potenciál, nápady a zručnosti. Som rada, že môžem sprevádzať mladých ľudí pri vytváraní si vlastnej životnej cesty. Mám radosť, že môžem byť súčasťou ich radosti, úspechov a nových začiatkov.
sujova@alternativacentrum.sk
0948 595 199
Mgr. Dominika Kucbelová

Mgr. Dominika Kucbelová

pracovníčka v tranzitnom programe

Brezno

V živote sa riadim heslom: "Nesnaž sa robiť veľké veci, ale len malé veci s veľkou láskou."
S klientmi pracujem individuálne a vždy dbám na ich potreby. Spoločne sa približujeme k ich cieľu postupnými krokmi. Pre mňa sú to možno malé kroky, ale keď vidím úprimnú radosť a šťastie v očiach klientov, čo sme spolu dokázali, je to pre mňa nezabudnuteľný okamih. Práve tieto chvíle mi vravia, že moja práca a čas bol venovaný tým správnym smerom. Verím, že bude pribúdať ochotných ľudí, ktorí dajú šancu aj „iným“ ľuďom vyskúšať si pravý život. Ďakujem, že sa môžem zúčastňovať týchto malých zázrakov spolu s klientmi.
kucbelova@alternativacentrum.sk
0948 627 080

Spolupracujeme

Hlavní partneri

Podporili nás

Podporili nás

Spolupracujeme

Tranzitný program v číslach